• Detektívny blog

Súkromný detektív na preverovanie osôb

Činnosť, ktorou sa naša detektívna kancelária zaoberá, je známa aj obyčajným ľuďom a na 100% ste podobné preverovanie realizovali aj vy. Ide o situácie, keď si pozeráte budúceho kolegu na facebooku, sledujete instagram ženy, ktorá sa vám páči alebo sa popýtate susedov na lokalitu, v ktorej plánujete kúpiť dom. Mnoho informácií sa dá zistiť z verejne prístupných zdrojov alebo jednoduchým rozhovorom. Dôležité je iba vedieť kde hľadať a ako sa pýtať.

Cena súkromného detektíva za preverenie osoby

Prehľadné ceny detektívnych služieb sú jednou z našich priorít a preto sme sa snažili vytvoriť jednoduchý a prehľadný cenník. Previerky osôb robíme v rozsahu dvoch základných balíkov a to v balíku STARTER, ktorý je zameraný na zistenie jednej, konkrétnej informácie o záujmovej osobe a rozsiahle preverenie balíku PROFI, kedy sa zameriavame na získanie všetkých dostupných informácií. Balík PROFI potom plynule prechádza do balíku ULTRA, kedy je preverovanie osoby podporené aj prácou súkromného detektíva v teréne. 

Ako objednať služby súkromného detektíva

Detektívne služby sú vo všeobecnosti závislé hlavne na správaní osoby, o ktorej potrebujeme získať informácie. Miera otvorenosti a ostražitosti je u každého človeka trochu iná. Niekto nemá problém celý súkromný život pravidelne zdieľať na sociálnych sieťach, mená svojich detí nalepiť na kufor auta a pod vlastným menom vystupovať pri predaji na bazároch, spolu so zverejnením telefónneho čísla. Na druhú stranu existujú ľudia, ktorí majú telefónne číslo písané na bezdomovca, dom na právnika, vozidlo na občianske združenie a sociálne siete nepoužívajú vôbec.

AKO MÔŽE SÚKROMNÝ DETEKTÍV OBSTARAŤ DÔKAZY

Objednali ste si služby súkromného detektíva, prebehlo preverenie osoby a do rúk sa vám dostali požadované informácie. Ak vám išlo iba o poznanie pravdy, potom môžete detektívne služby pokojne ukončiť. Pokiaľ však potrebujete zistené informácie podložiť dôkazmi, práca súkromného detektíva zvyčajne pokračuje ďalej.

KTORÉ PRÍPADY SÚKROMNÝ DETEKTÍV NEROBÍ

Občas sa stretneme s názorom, že súkromný detektív by mal urobiť čokoľvek, za čo je platený a nemal by sa pýtať na dôvody a záujmy klienta. Je to naozaj veľmi skreslená predstava niektorých klientov, ktorí sú nakoniec veľmi pobúrení, ak ich prípad nezoberieme. V skutočnosti je detektívna kancelária vo svojej činnosti prísne limitovaná platnými zákonmi a nemôže si svojvoľne pátrať po čom sa klientovi zapáči. Preto sme sa rozhodli napísať ďalší článok, ktorý objasní príčinu najčastejšie odmietaných prípadov, a to článok o obmedzeniach detektívnej služby.

Monitorovanie záujmového priestoru

Nie všade má súkromný detektív prístup a preto mu ostáva iba zaznamenávať prejavy na verejnosti alebo zachytiť spoločné vchádzanie a vychádzanie z objektu. A keďže detektív nemôže byť v miestnosti zavretý v skrini s kamerou v ruke, prichádzajú na rad monitorovacie prostriedky, ktoré sa v objekte použijú v predstihu. Prvý spôsobom je umiestnenie nenápadnej kamery na miesto, kde by sa mali intímnosti odohrávať. Najčastejšie sa jedná o spálňu alebo obývačku. Dôležité je, aby bola kamera dôkladne ukrytá a nedošlo k prezradeniu.